|

تجلیل از پیشکسوتان موسیقی مقامی خراسان شمالی در جشنواره فجر

چهارشنبه, 25 بهمن,1402 - 14:09
دبیر سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در خراسان شمالی از تجلیل از پیشکسوتان موسیقی این استان خبر داد.
تجلیل از پیشکسوتان موسیقی مقامی خراسان شمالی در جشنواره فجر

هزارک -

محسن محمدی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در نخستین شب اجراهای جشنواره سی‌ونهم، هفت گروه موسیقی همراه تک‌نوازی طاهر اقطابی روی صحنه خواهند رفت و از سه پیشکسوت عرصه موسیقی سنتی استان تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در دومین شب اجرای موسیقی که به هنرمندان موسیقی مقامی استان تعلق دارد، اجراها با سرنای استاد صحرا روشن آغاز می‌شود، گفت: در این بخش، شاهد اجرای هشت گروه از شهرستان‌های این استان، در کنار تک‌نوازی چهار هنرمند استانی خواهیم بود که در سال‌های اخیر در این عرصه درخشیده‌اند.

محمدی ادامه داد: تجلیل از سه پیشکسوت موسیقی مقامی استان، فرامرز رستمی در رشته آواز از بجنورد، صحرا روشن قشمه‌نواز از شیروان و محمد دهقان دوتارنواز مانه و سملقان از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در دومین شب این جشنواره است.

وی افزود: ۹ اجرای گروه‌نوازی و تک‌نوازی پیانو همراه تقدیر از گروه‌های شرکت‌کننده و گواهی حضور از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در این رویداد در خراسان شمالی است.

سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر در خراسان شمالی با اجرای ۲۴ گروه و پنج تک‌نواز استان از امروز ۲۵ بهن ماه در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد آغاز به کار می‌کند و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه دارد.

 

 

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: